رئیس جمهور در جلسه شورای عالی استاندارد:

علامت استاندارد ملی ایران باید در عرصه های داخلی و خارجی اعتمادآفرین باشد

علامت استاندارد ملی ایران باید در عرصه های داخلی و خارجی اعتمادآفرین باشد

به گزارش سیاسی رییس جمهور با اشاره به اهمیت نقش سازمان ملی استاندارد در زندگی مردم، اظهار داشت: نشان استاندارد ملی ایران باید برای همه مردم مایه اطمینان و در عرصه های داخلی و خارجی اعتمادآفرین باشد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی روز پنج شنبه در جلسه شورای عالی استاندارد با تسلیت سالروز رحلت حضرت زینب کبری (س) با قدردانی از شروع اقدامات ضروری برای ارتقای جایگاه سازمان ملی استاندارد، اظهارداشت: فاکتورهای استاندارد کالا و خدمات باید به طور دقیق تدوین و با نظارت کامل اعمال شود تا هم برای مردم کشور و هم در عرصه‎ های منطقه ای و بین المللی اطیمنان بخش باشد.
رییس جمهور با اعلان اینکه سازمان ملی استاندارد ایران، نماینده مردم در حصول اطمینان از ایمنی، کیفیت و سلامت کالا و خدمات است، اشاره کرد: به همین دلیل سازمان استاندارد نقش بسیار مهمی در صیانت از حقوق مردم، جلب رضایت عمومی و صیانت از محیط زیست دارد. حق مردم این است که زندگی توام با آرامش و باکیفیتی داشته باشند و سازمان ملی استاندارد در احقاق این حق بنیادین نقش بسیار مهمی بر عهده دارد.
رئیسی اشاره کرد: سازمان ملی استاندارد یک سازمان ملی و حاکمیتی است که وظیفه کنترل کالا و خدمات، صیانت از سطح کیفیت تولید داخل و جلب اعتماد مردم را بعهده دارد و به همین دلیل می توان اظهار داشت که این سازمان نقش مهمی در تقویت سرمایه اجتماعی ایفا می کند.
رییس جمهور در آخر اشاره کرد: صادرات باید روز به روز رونق و توسعه یابد و اینکار بدون ایفای نقش فعالانه و حرفه ای سازمان ملی استاندارد امکانپذیر نیست. پس لازم است فاکتورهای استاندارد بقدری دقیق باشد که وقتی کالا و خدمات نشان ملی استاندارد دریافت می کند، عملا هیچ شبهه ای درباب سطح کیفی کالا یا خدمت مورد نظر وجود نداشته باشد.
منبع:

1400/11/28
19:40:53
5.0 / 5
898
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل