یك كارشناس مسائل بین الملل پاسخ داد

هدف تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در وین چیست؟

هدف تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در وین چیست؟

به گزارش سیاسی یک کارشناس مسائل بین الملل ضمن اشاره به سفر هیئتی از رژیم صهیونیستی به وین محل برگزاری مذاکرات احیای برجام و دیدار بعضی از هیئت های حاضر در این مذاکرات با هیئت رژیم صهیونیستی اظهار داشت: موضع و خط قرمزهای جمهوری اسلامی ایران در این ارتباط کاملا روشن است و مناسب می باشد که طرف های مقابل به این خطوط قرمز و مواضع توجه نمایند و اجازه ندهند که یک عامل مخرب در روند مذاکرات وین نقش آفرینی کند.


سیدرضا صدرالحسینی در گفتگو با ایسنا در ارتباط با تحرکات مجدد رژیم صهیونیستی برای نقش آفرینی و تأثیرگذاری در روند مذاکرات وین و سفر یک هیئت از این رژیم به اتریش در این حوزه اظهار نمود: جهت بررسی این تحرکات و علت آن باید وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی را مورد بررسی قرار دهیم. این رژیم از درون در آستانه یک فروپاشی واقعی قرار گرفته که نشانه های آن کاملا روشن است. در خلال مدت اخیر و در جریان برگزاری چهار دوره انتخابات آنها نتوانسته اند یک نخست وزیر چهار ساله دائمی را انتخاب کنند و یک دولت قوی به وجود آورند.
وی افزود: نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی به دنبال این است که به شکلی یک ثبات سیاسی در داخل این رژیم ایجاد نماید. در همین چارچوب شاهد این هستیم که مقامات این رژیم به شدت درحال کوشش برای نرمال سازی روابط شان با بعضی از کشورهای کوچک منطقه هستند و رفت و آمدهایی بین آنها صورت گرفته است و این مورد از این زاویه هم اهمیت دارد که امپراطوری رسانه ای هم در همین راستا کوشیده به مقامات رژیم صهیونیستی کمک نماید و این گونه نشان دهد که این رژیم درحال پویایی و فعالیت در عرصه های مختلف است.
این کارشناس مسائل بین الملل ضمن اشاره به سفر چندی قبل نخست وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن و خودداری رئیس جمهور آمریکا از ملاقات با وی اظهار داشت: مقامات رژیم صهیونیستی به دنبال این هستند که چهره ای فعال و موثر از خود در تحولات بین الملل همچون مسائل ایران نشان دهند و در همین راستا مبادرت به انجام این سفرهای نمایشی می کنند. سوال این است که آیا این دیدارها نمی توانست در پایتخت کشورها صورت گیرد و یا دیدار آقای گروسی و بعضی از هیئت های مذاکره کننده با مقامات رژیم صهیونیستی به صورت محرمانه انجام شود؟ به نظر می آید در این گونه اقدامات، مقامات رژیم صهیونیستی بیشتر از این که اصل مبحث برایشان مهم باشد به دنبال تبلیغات رسانه ای در این حوزه هستند.
صدرالحسینی با اشاره به اینکه برجام یک توافق بین المللی است که طرف های عضو آن، آنرا پذیرفته و الان برای رفع تحریم های غیرقانونی آمریکا ضد ایران و انجام تعهدات از جانب کشورهای اروپایی مذاکرات در وین در حال انجام می باشد و دلیلی ندارد که رژیم صهیونیستی در آن دخل و تصرفی داشته باشد، تصریح کرد: موضع و خط قرمز جمهوری اسلامی ایران در این گونه مسائل کاملا روشن است و نمی تواند بپذیرد که یک عامل مخل و مخرب که ذاتا در هر کجا که وارد شده هدفش خرابکاری و اختلال بوده بخواهد در این مذاکرات تأثیرگذار باشد و نقش آفرینی کند. هیئت های کشورهای مذاکره کننده در وین باید متوجه خط قرمز ایران دراین زمینه باشند و اجازه ندهند که تلاش ها و سفارش های رژیم صهیونیستی در این مذاکرات دخالت کند و اگر چنین موضوعی رخ بدهد طبیعی است که ایران هم در جهت حفظ منافع و خط قرمزهای خود اقدامات و واکنش های لازم را انجام می دهد.
منبع:

1400/11/28
11:26:43
5.0 / 5
898
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , برجام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل