وزیر فرهنگ تاكید كرد:

مقابله با جریان تحریف و جنگ نرم دشمن با جهاد تبیینی فرهنگ و هنر

مقابله با جریان تحریف و جنگ نرم دشمن با جهاد تبیینی فرهنگ و هنر

به گزارش سیاسی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: باید با ظرفیت بالای حوزه فرهنگ و هنر در جهاد تبیین به مقابله با جریان تحریف و جنگ نرم دشمنان برویم.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی روز دوشنبه در آئین شانزدهمین جشنواره کتاب سال پاسداران اهل قلم در ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت امیر مومنان حضرت علی (ع) و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای گرانقدر ایران اسلامی، برگزاری جشنواره کتاب سال پاسداران انقلاب اسلامی اهل قلم را اتفاقی مبارک دانست و اظهار داشت: ارسال بیشتر از سه هزار و ۵۰۰ اثر به این جشنواره، نشانگر اقبال و استقبال چشم گیر مخاطبان از این رویداد بزرگ فرهنگی است.
وی به جایگاه مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره نمود و اضافه کرد: سپاه پاسداران که خود مولود انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است، کارنامه ای سرشار از افتخارات بزرگ دارد که این نهاد فرهنگی در تثبیت، شکوفایی و پیروزی انقلاب اسلامی نقشی بی بدیل و بی همتا را ایفا کرده است.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی حضور فعالانه در دوران هشت سال دفاع مقدس، سازندگی، امنیت ملی و اقتدار منطقه ای همه این ها بخشی از عملکرد سپاه پاسداران به حساب می آید، خاطرنشان کرد: این نهاد قبل از آن که نهادی نظامی، امنیتی و دفاعی باشد، نهادی فرهنگی است که این مهم تفاوت بنیادین سپاه پاسداران با دیگر مجموعه ها و نهادها را نشان داده است.
اسماعیلی افزود: افرادی که در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عاشقانه لباس متحدالشکل سبز رنگ برتن می کنند برای آن است که قلب و روح پاسداران شیفته خدمت است.
به گفته وی، افتخارات سپاه پاسداران بیشتر از آن که ناشی از آموزش های نظامی و داشتن، تسلیحات نظامی و جنگ افزار باشد، بیشتر ناشی از روح ایمان، تقوای الهی میان پاسداران انقلاب اسلامی ایران است.


عضوکابینه دولت سیزدهم در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: این که جامعه در یک فرایند پنج گانه تدوین شده از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ایجاد تمدن نوین اسلامی حرکت نماید، به واسطه غلبه نگاه فرهنگی است که در ذات انقلاب اسلامی وجود دارد بنابراین مومن ترین و شریف ترین افراد که در مجموعه سپاه جمع شده اند، نگاهشان فرهنگی است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اینکه زمانیکه شما با یک جریان تحریف مواجه هستید باید با جهاد تبیین به مقابله با آن برخواست، خاطرنشان کرد: حوزه فرهنگ و هنر نفوذ بسیاری در تبیین دارد بعنوان مثال خلق اثرهنری نقاشی از تصویر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی توسط هنرمند ایرانی روح الامینی یا ساخت و انتخاب فیلم سینمایی که از زندگی شهید حاج مهدی باکری ساخته شده و در جشنواره فیلم فجر سال جاری هم منتخب شد بازخوردهای بسیار مثبتی را در جامعه از خود به جای گذاشته و خواهند گذاشت.
اسماعیلی همینطور در ادامه مبحث قدرت نرم را امروز در دنیا مبحث غالب برشمرد که اگر کشوری با قدرت نظامی بر جامعه ای تسلط یابد درصورتیکه پشتوانه فرهنگی نداشته باشد همانند آنچه امروز در اشغال عراق توسط آمریکا مشاهده می نماییم، به طور یقین اقدام آنها با شکست مواجه خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به این که مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرشار از انسان های فاضل و فرهنگی است و در جامعه از سرداران اهل قلم کم نداریم، تاکیدکرد: کشور امروز بواسطه داشتن فرهنگ غنی در جایگاه ممتاز منطقه ای قرار گرفته از سویی قدرت نرمش تثبیت شده است.
اسماعیلی افزود: دشمن امروز در حوزه فرهنگ تمام امکانات و ظرفیت خویش را به کار گرفته تا به قدرت نرم فرهنگی مردم ایران اسلامی ضربه بزند و تلاش دارد از همین حوزه فرهنگی که در واقع نقطه قوت انقلاب اسلامی به حساب می آید، وارد عمل شود از رو باید با ظرفیت بالای حوزه فرهنگ و هنر در جهاد تبیین به مقابله با جریان تحریف پرداخت.


در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزیدگان شانزدهمین جشنواره کتاب سال پاسداران اهل قلم تجلیل شد.


منبع:

1400/11/25
22:34:02
5.0 / 5
958
تگهای خبر: آمریكا , آموزش , ایران , تمدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل