یك عضو كمیسیون امور داخلی كشور تشریح كرد

یک توافق خوب چه خاصیت هایی دارد؟

یک توافق خوب چه خاصیت هایی دارد؟

به گزارش سیاسی یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: یک توافق خوب در وین سه مولفه لغو تمامی تحریم ها، گرفتن تضمین های کافی از طرفین برای اجرای تعهدات خود و راستی آزمایی اجرای تعهدات را در بر دارد.


علی حدادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به خاصیت های حصول یک توافق مطلوب در وین، بیان کرد: آنچه که درباب مذاکرات در وهله اول حائز اهمیت می باشد و یکی از شروط اساسی حصول توافق می باشد لغو تمام تحریم ها است. ما به هیچ وجه بحث تعلیق تحریم ها را نخواهیم پذیرفت. مطالبه ما در وهله اول لغو تمام تحریم هاست.
ایشان سپس اظهار نمود: در وهله دوم گرفتن تضمین برای پایبندی طرفین به تعهداتی که داده اند برای ما بسیار مهم می باشد. در مذاکرات قبلی تضمین لازم گرفته نشد و در نتیجه شاهد خروج یک طرفه آمریکا و عهدشکنی طرف های توافق بودیم. در وهله سوم نیز راستی آزمایی باید صورت گیرد. این راستی آزمایی باید به نحوی صورت گیرد که نشان دهد آیا توافق توانسته در عمل منافع ما را تامین کند یا خیر. توافقی که این سه خاصیت را داشته باشد از نظر ما مطلوب است.
نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: توافقی مطلوب است که فقط بر روی کاغذ نوشته نشود بلکه در میدان عمل طرفین به تعهدات خود عمل کرده و منافع کشور تامین شود یک توافق مطلوب فقط بر روی کاغذ نخواهد بود بلکه منافع کشور را در میدان عمل تامین خواهدنمود. زمانی این توافق خوب حاصل می شود که نگاه ما به منافع ملی باشد که خوشبختانه در این دولت این نگاه حاکم است. امروز منافع ملی حکم می کند که همه تحریم ها برداشته شود.
ایشان سپس اشاره کرد: در دولت و مجلس انقلابی به خوبی ظرفیت های داخلی مورد توجه قرار گرفته است و در عین حال تیم مذاکره کننده ما با آمادگی کامل برای حصول یک توافق مطلوب در وین حاضر شده است. سه مولفه رفع تحریم ها، تضامین کافی و راستی آزمایی از محورهای اساسی تیم مذاکره کننده است و توافقی که در این راستا حاصل شود اساسا منافع ملی را نیز تامین خواهدنمود.
آمریکایی ها پشت در مذاکرات ایستاده اند وی ادامه داد: در دوره قبل با اعتماد مذاکرات پیش رفت اما نتیجه ای برای کشور حاصل نشد. اما این دفعه تیم ما با آمادگی در صحنه حاضر شده و این آمریکایی ها هستند که پشت در مذاکرات مانده اند و در میدان نیستند. تیم مذاکره کننده در امتداد تامین منافع ملی گام بر می دارد. از طرف دیگر نباید تمام مشکلات کشور را به وین و مذاکرات گره بزنیم. امروز در کنار اقدام برای لغو تحریم ها، حرکت برای خنثی سازی تحریم ها در کشور شروع شده است و با قدرت این مسیر ادامه خواهد یافت.
منبع:

1400/11/25
09:54:57
5.0 / 5
920
تگهای خبر: آمریكا , دولت , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل