رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

مصمم به جلوگیری از هرگونه خدشه به جایگاه حقوقی نیروهای مسلح هستیم

مصمم به جلوگیری از هرگونه خدشه به جایگاه حقوقی نیروهای مسلح هستیم

به گزارش سیاسی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار داشت: سازمان قضایی با اعتقاد به این که شخصیت حقیقی و حقوقی مجرم باید از هم تفکیک شود، در عمل مصمم به جلوگیری از ورود هرگونه خدشه به جایگاه حقوقی نیروهای مسلح بوده است.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان در دیدار با سر لشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا خصوصاً شهید حسن باقری و تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت کشور از هیچ کوششی فرو گذاری نکرده و از پاک ترین نیروهای مسلح در دنیا هستند.
وی اشاره کرد: یکی از موضوعات مهم در نیروهای مسلح، تقویت جایگاه فرماندهی است و سازمان قضایی با اعتقاد به این که شخصیت حقیقی و حقوقی مجرم باید از هم تفکیک شود، در عمل مصمم به جلوگیری از ورود هرگونه خدشه به جایگاه حقوقی نیروهای مسلح بوده است.
پورخاقان اضافه کرد: به سبب تدابیر صورت گرفته در امر پیش گیری از وقوع جرم و باوجود افزایش تعداد کارکنان نیروهای مسلح، شاهد کاهش بیش از پیش آمار جرایم بوده ایم که حکایت از زحمات شبانه روزی همکاران ما در سازمان و ستاد کل نیروهای مسلح دارد.
سر لشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، ولادت حضرت علی(ع) و تبریک مجدد انتصاب رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح، گفت: سازمان قضایی در عمل بعنوان بازویی توانمند برای نیروهای مسلح بوده و فرمانده معظم کل قوا در جلسات گوناگون بر حفظ و تقویت جایگاه سازمان قضایی تاکید داشته اند و به جهت صیانت از نیروهای مسلح، ادامه کار مداوم این سازمان مد نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.
وی با اشاره به سخنان فرمانده معظم کل قوا و دیدگاه ایشان نسبت به جایگاه مهم و اساسی سازمان قضایی نیروهای مسلح، اضافه کرد: رسیدگی تخصصی به پرونده ها و شناخت کافی این سازمان نسبت به نیروهای مسلح موجب حفظ شأن و جایگاه نیروهای مسلح شده است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اشاره کرد: در همه دوره ها رابطه سازمان قضایی و نیروهای مسلح بسیار عالی بوده و این امر در چند سال اخیر کاملاً مشهود است.
وی با اشاره به اهمیت پیش گیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح، اضافه کرد: آموزش و پیشگیری آن قدر مهمست که در بیشتر جلسات ستاد کل نیروهای مسلح آنرا با تاکید در دستور کار خود قرار داده است.
براساس این گزارش، در این نشست ابراهیم مهرانفر، معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان قضایی نیز تعدادی از مسائل میان این سازمان و ستاد کل نیروهای مسلح را مطرح کردکه سرلشکر باقری دستورات لازم را در مورد آن صادر کرد.


منبع:

1400/11/23
12:16:51
5.0 / 5
894
تگهای خبر: آموزش , ایران , تخصص , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل