حسینی:

دولت از نظرات تخصصی نخبگان استقبال می کند

دولت از نظرات تخصصی نخبگان استقبال می کند

به گزارش سیاسی معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: دولت از طرح های دانش بنیان و فناورانه استقبال می کند و  معاونت پارلمانی هم این موضوعات را در مجلس پیگیری می کند تا با حمایت دوجانبه مجلس و دولت، این نوع طرح ها به نتیجه مطلوب برسد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سید محمد حسینی در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره بین المللی دیپلماسی فرهنگی و اقتصادی با رویکرد هوش مصنوعی با
تجلیل از فعالان و متخصصان حوزه هوش مصنوعی اظهار نمود: این صنعت می تواند ظرفیت بالایی برای کشور در آینده مهیا کند که نباید از آن غفلت کرد، جهت استفاده از هوش مصنوعی احتیاج به یک استراتژی مدون داریم تا بتوانیم نیروهای متخصص و نخبه این حوزه را جذب کرده و در رقابت با کشورهای منطقه پیشرو باشیم.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: در سال های گذشته به دیپلماسی اقتصادی کم توجهی شده است و صرفاً با روش های سنتی نمی توان با کشورهای دیگر رقابت کرد.
وی ادامه داد: دولت سیزدهم فعالیت موثری را در عرصه اقتصادی آغاز کرده که همگان شاهد این اقدامات و ان شاءالله نتایج ملموس آن خواهند بود. در ارتباط و تعامل با کشورها با تمام ظرفیت به دنبال ایجاد توازن هستیم، چون که دنیا فقط غرب نیست.
حسینی ضمن اشاره به واردات افسار گریخته پیش از انقلاب تصریح کرد: پیش از انقلاب خیلی از محصولات کشاورزی وغذایی و نیازهای روزمره را وارد می کردیم، واردات منحصر به یک یا چند کالا نبود. در حوزه های دیگری هم عقب مانده و منحط بودیم مثلاً برخی پزشکان عمومی هم از پاکستان و هند بودند، عمده صنعت کشور به صورت مونتاژ بوده و در راه اندازی و استفاده آن هم باید طبق نظر متخصصان و مستشاران خارجی عمل می شد، امروز کشور به برکت انقلاب اسلامی توانسته در خیلی از صنایع مانند پتروشیمی، ساخت پالایشگاه، داروسازی، فناوری نانو، هوافضا، سلول های بنیادی به پیشرفت های خیره کننده دست پیدا کند و در رشته های مختلف در شمار ۱۰ کشور آوا جهان قرارگیرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان نمود: امروز بر عکس گذشته به دنبال جذب توریست سلامت برای درمان هستیم و در خیلی از صنایع دیگر هم از واردکننده به صادرکننده تغییر رویه داده ایم. البته جنگ تحمیلی موانع بسیاری برای توسعه کشور ایجاد کرد اما پس از آخر جنگ و در دوران ولایت مقام معظم رهبری، حرکت علمی در کشور سرعت گرفت وشتاب رشد علمی کشور ۱۱برابر متوسط رشد علمی در جهان شد.
وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب همیشه آینده را می نگرند و از این بابت همیشه از توسعه دانش حمایت کرده اند، اظهار داشت: سال 1385 در دیدار استادان دانشگاه با رهبر معظم انقلاب، ایشان لزوم تدوین نقشه جامع علمی کشور را مطرح نمودند تا توجه به دانش در کشور بیشتر از گذشته شود. امروز همه دیدند که دشمنان ملت تحریمی نمانده بود که برای مردم ایران اعمال نکنند و در حوزه علم و فناوری هم شاهد آپارتاید علمی بودیم، اما پیشرفت کشور متوقف نشد و توانستیم در خیلی از حوزه ها گام های بلندی برداشتیم.
حسینی در ادامه عنوان کرد: در بعضی صنایع مثل خودرو سازی که شرایط مطلوبی نداریم باید به سرعت جبران نماییم اما در صنایع نظامی مانند ساخت رادارهای پیشرفته، پهپاد، موشک، نانو، سلولهای بنیادین به پیشرفت های خیره کننده ای رسیده ایم، رئیس جمهور در اینباره بسیار حساس بوده و بر شنیدن نظرات نخبگان تاکید دارند، در سال های اخیر برخی مسؤلان چندان به نظرات کارشناسان و نخبگان اعتنا نمی کردند، اما در دولت سیزدهم اهتمام خاصی به شنیدن نظرات تخصصی نخبگان وجود دارد.
حسینی اضافه کرد: هوش مصنوعی می تواند با دقیق سازی پردازش اطلاعات به مسؤلان کشور کمک نماید.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: دولت از طرح های دانش بنیان و فناورانه استقبال می کند و معاونت پارلمانی هم این موضوعات را در مجلس پیگیری می کند تا با حمایت دوجانبه مجلس و دولت، این نوع طرح ها به نتیجه مطلوب برسد.
منبع:

1400/11/16
22:39:17
5.0 / 5
884
تگهای خبر: ایران , تخصص , دولت , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل