موحد:

به نهادنیه ساختن فرهنگ استفاده از وکیل توجه گردد

به نهادنیه ساختن فرهنگ استفاده از وکیل توجه گردد

به گزارش سیاسی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اینکه در جامعه ما هنوز فرهنگ استفاده از وکیل به میزان کافی توسعه پیدا نکرده است، اظهار داشت: تلاش شود تا زمینه های لازم برای مراجعه مردم به وکیل در سایر خدمات حقوقی ایجاد شود.


سید محمد موحد در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به شرایط حرفه وکالت و تعداد وکیل در کشور بیان نمود: باید بررسی شود آیا هم اکنون اصلا با کمبود وکیل مواجه هستیم یا خیر؟ به نظر می آید در شرایط کنونی بیشتر با حجم فارغ التحصیلان حقوق مواجه هستیم، امر وکالت هم مانند امور دیگر در جامعه متولی دارد، کانون وکلا متولی نظارت و جذب وکیل به میزان لازم برای پیگیری مسائل حقوقی افراد می باشد، کانون وکلا هرساله با نشستی که با ریس کل دادگستری هر استان و رئیس دادگاه انقلاب برقرار می کند تعداد لازم برای جذب کارآموز را تعیین می کند، اصولاً در هر کاری ظرفیت تعداد نیروی لازم بر مبنای نیاز جامعه سنجیده می شود.
وی درباره تعرفه خدمات وکالت بیان نمود: امکان دارد این نرخ منطبق با نرخ تورم گران شود ولی در نظر گرفتن تعرفه های قانونی و یا توافق طرفین علی الاصول مانع گران شدن قیمت خدمات وکلا می گردد.
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان نمود: در جامعه ما هنوز فرهنگ استفاده از وکیل به میزان کافی توسعه پیدا نکرده است تا مردم به سمت استقبال از خدمات و کلا بروند، حالا شرایط بگونه ای است که وکالت صرفاً منتهی به حضور وکیل در جریان دعوا در دادگستری می شود.
نماینده مردم بهبهان در مجلس تصریح کرد: باید خیلی بیشتر از این تلاش شود تا زمینه های لازم برای رجوع مردم به وکیل در سایر خدمات حقوقی ایجاد شود تا مشکلات بدین شکل پیچیده تر نشود و لازم نباشد وکیل حتما در محاکمه و دفاع در دادگستری حاضر شود، شرایط باید بگونه ای باشد که بسیاری از مسائل با دخالت وکیل خارج از دادگستری حل و فصل شود.
منبع:

1400/11/13
22:42:52
5.0 / 5
973
تگهای خبر: جامعه , خدمات , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل