وزیر خارجه:

هنوز برای مذاکره مستقیم با آمریکا به جمع بندی نرسیده ایم

هنوز برای مذاکره مستقیم با آمریکا به جمع بندی نرسیده ایم

به گزارش سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: آمریکایی ها مکرراً برای مذاکره درخواست دارند، اما هنوز به این مسأله در جمع بندی های خودمان نرسیده ایم.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در جمع خبرنگاران در پاسخ به ایسنا در خصوص این که با رسیدن طرف ها بر مرحله تصمیم سیاسی احتمال دیدار وزیران خارجه ایران و ۴+۱ در وین وجود دارد؟ گفت ما فعلا مذاکرات را در سطح کارشناسان ارشد و مدیران کل وزیران خارجه تنظیم کردیم و امیدواریم در همین سطح وارد فرآیند اجرا شویم و نیاز به دیدارهای سطح بالا نباشد اما متناسب با پیشرفت مذاکرات درباره هر نوع اقدام دیگر تصمیم گرفته می شود.
وی اشاره کرد: آنچه برای ما مهمست و اگر دقت کرده باشید اهتمام داریم در صدر اخبار موضوع مذاکرات وین را قرار ندهیم این است که زمانی مردم در جریان دقیق مسایل قرار گیرند که در میز مذاکرات اتفاق خوبی رخ داده شود. امیدوار هستم به آن نقطه نزدیک شویم.
وی درباره مذاکرات مستقیم با آمریکا در وین اظهار داشت: آمریکایی ها مکرراً برای مذاکره درخواست دارند اما هنوز به این مسأله در جمع بندی های خودمان نرسیدیم.
وزیر خارجه درباره سفرش به هند و سریلانکا اظهار داشت: همتای من در چهار ماه گذشته دو بار به ایران آمده است و از روابط سیاسی و اقتصادی خوبی با هند برخورداریم و موضوعات متنوع سیاسی و اقتصادی و همکاری ها در زمینه فناوری بین دو کشور جریان دارد. در سریلانکا هم علاوه بر مذاکرات دو جانبه در زمینه صدور خدمات فنی مهندسی و اجرای پروژه هایی همچون سد سازی و نیروگاه اقدامات مهمی انجام شده که در پیگیری آن موضوعات این سفر انجام می شود.
وی درباره سفر اردوغان به ایران اشاره کرد: در آخرین دیدار بین آقای دکتر رییسی و آقای اردوغان در حاشیه جلسه سران اکو در عشق آباد توافق شد کمیسیون عالی همکاریهای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در تهران اجرا شود و امیدواریم در آینده نزدیک این اجلاس را برگزار نماییم و همزمان هم ممکنست نشست سه جانبه سران آستانه را بتوانیم برگزار نماییم اما همه چیز به شرایط کرونائی بستگی دارد.
منبع:

1400/11/04
21:56:22
5.0 / 5
1034
تگهای خبر: آمریكا , ایران , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل