استقبال ناوهای ایرانی از ناوگان های چین و روسیه

استقبال ناوهای ایرانی از ناوگان های چین و روسیه

به گزارش سیاسی آیین استقبال از ناوگروه های چین و روسیه شرکت کننده در رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ از جانب شناورهای نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، در این آیین ناوگروه چین شامل ناوشکن «ارومچی» و شناور تدارکاتی «تای خو» و ناوگروه روسیه شامل رزم ناو «واریاگ»، ناوشکن «ادمیرال تریبوتس» و سوخترسان «بوریس» مورد استقبال شناورهای نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته و وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران شدند. گفتنی است در این رزمایش یگان های شناوری ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل ناوشکن های دنا، جماران، نقدی و ناوهای موشک انداز تبرزین و زره و همینطور شناور شهید ناظری حضور خواهند داشت. بعد از آیین استقبال از ناوگان چین و روسیه، جلسه توجیهی و هماهنگی رزمایش با حضور نماینده کشورهای شرکت کننده به صورت حضوری و وبیناری در بندر چابهار انجام شد. در این مراسم، امیر دریادار دوم «مصطفی تاج الدینی» معاون عملیات نیروی دریایی ارتش و سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ ضمن عرض خیرمقدم، با اشاره به اینکه رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ ایران از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار داشت: ماهیت مشترک تهدیدات دریایی و تحولات سیاسی بین دولت ها برای انجام اقدامات هماهنگ، سبب شده که نیروهای دریایی سه کشور بیشتر از گذشته با یکدیگر همکاری کنند.
ناخدایکم «ولیچکو» فرمانده ناوگروه روسی هم ضمن تشکر از میزبانی خوب جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امیدوارم در کنار هم رزمایش خوبی را اجرا نماییم و به اهداف برنامه ریزی شده دست یابیم.
در ادامه این مراسم ناخدایکم فرهاد فتاحی فرمانده گروه عملیات رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲، به تشریح برنامه ها و انجام آخرین هماهنگی ها در مورد برگزاری این رزمایش پرداخت.

1400/10/30
22:58:25
5.0 / 5
1016
تگهای خبر: ارتش , ایران , دولت , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل