سردار حاجی زاده:

ایران با موتورهای ارزان، ماهواره به فضا پرتاب می کند

ایران با موتورهای ارزان، ماهواره به فضا پرتاب می کند

به گزارش سیاسی فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایران از این پس با موتورهای ارزان، ماهواره های زیادی را به فضا پرتاب خواهد نمود.


سردار امیرعلی حاجی زاده عصر پنجشنبه در دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد در قم ضمن اشاره به آزمایش پیشران و موتور اول ماهواره بر ایرانی با سوخت جامد که در هفته گذشته انجام شد به این نکته هم اشاره نمود که این آزمایش برای نخستین بار با موفقیت انجام شد.
وی همینطور اظهارداشت: طی ۲ سال قبل آزمایشهای ماهواره برهای ایرانی با استفاده از سوخت مایع انجام می گرفت که در این آزمایش موفق از موتور و سوخت جامد تراست ۶۶ تن استفاده شد.
حاجی زاده افزود: ماهواره برهای جدید ایرانی از بدنه غیرفلز و جنس کامپوزیت است و پیشران آن هم متحرک است که سبب افزایش بیشتر انرژی موشک و صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد.
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه این فناوری فقط در چهار کشور جهان وجود دارد، بیان داشت: در تمام حوزه های مرتبط به هوافضا تولید قدرت ادامه دارد و ایران به قدری در مسئله هوافضا و ماهواره پیشرفت کرده است که با ترور، تهدید و تحریم از بین رفتنی نخواهد بود.
وی تصریح کرد: طی ۲ قرن ظلم های زیادی به موجودیت ایران شده و دو سوم از پیکره این کشور توسط قدرت های بزرگ و حتی قدرت های کوچک جدا شده است؛ دوران انقلاب اسلامی دوره ای است که حتی یک وجب از خاک کشور به دشمن واگذار نشده است.
حاجی زاده بیان نمود: در جنگ جهانی اول از جمعیت ۲۰ میلیونی ایران با قحطی که انگلیسی ها به وجود آوردند، هشت میلیون نفر کشته شدند؛ این نسل کشی هلوکاست واقعی است و عجیب است که ما این مسئله را از نظر قضایی پیگیری نمی نماییم، پای انگلیس در این مسئله گیر است.
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانمندی نظامی ایران را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: اگر جنگ هشت ساله در سال ۱۴۰۰ رخ می داد در کمتر از هشت روز به پایان می رسید.
وی ضمن اشاره به برخی انتقادها نسبت به بودجه های نظامی ایران، بیان داشت: بودجه نظامی آمریکا ۸۰ برابر ایران، اعتبار نظامی امارات ۲ برابر و بودجه نظامی عربستان سعودی ۶ برابر ایران است.
حاجی زاده خاطرنشان کرد: به اعتراف فرمانده سنتکام آمریکا، ایران با توسعه پهبادها برتری هوایی را از آن خود کرده و رئیس شورای آتلانتیک در غرب آسیا هم تصریح کرده که در سال ۲۰۲۰ ناوهای آمریکایی مستقر در آب های پیرامونی خلیج فارس نتوانستند ایران را از آزمایشات موشکی و حمله به پایگاه عین الاسد منصرف کنند.
وی بیان داشت: همینطور به قول یکی از فرماندهان اصلی آمریکا هم با حمله ایران به عین الاسد، قدرت بازدارندگی آمریکا از بین رفته است.
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: تمام پیشرفت ها و توانمندی های نظامی ایران در سایه مدیریت مقام معظم رهبری به وجود آمده است.
حاجی زاده ابراز کرد: ما در مسئله نظامی دنباله رو دنیا نبودیم بلکه با ورود به مسیرهای میان بر کاملا در مقابل قدرت های بزرگ جهانی قرار گرفتیم و با صرف هزینه های کمتر توانمندیهای نظامی خویش را افزایش دادیم.
وی افزود: سال جاری برای نخستین بار پس از ۱۰ سال جلسه شورایعالی فضایی کشور با ریاست رئیس جمهور تشکیل و مسیر آینده کاملا هموار شده است، در آینده موفقیت های بسیار بزرگی در صنعت هوافضا کسب خواهد شد.
دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد با شعار «رسالت حوزه های علمیه در تحقق و دفاع از اهداف و آرمان های انقلاب» با سخنرانی ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور در قم درحال برگزاری است.
چهار کمیسیون «رسالت حوزه های علمیه در تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی»، «رسالت حوزه های علمیه در تحقق خودسازی، فرهنگ سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی»، «رسالت حوزه های علمیه در ترویج و تحقق اقتصاد مقاومتی و معیشت جامعه» و «رسالت حوزه های علمیه در استفاده از فرصت ها و مواجهه با چالش ها و تهدیدات انقلاب اسلامی» بدین منظور تشکیل شده است.منبع:

1400/10/25
14:24:38
5.0 / 5
956
تگهای خبر: آمریكا , ایران , تمدن , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل