سرلشكر صفوی:

تحقیر آمریکایی ها و صهیونیست ها از دستاوردهای مکتب سلیمانی است

تحقیر آمریکایی ها و صهیونیست ها از دستاوردهای مکتب سلیمانی است

به گزارش سیاسی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در تشریح شاخصه های مکتب شهید سلیمانی اظهار داشت: مکتب و عملکرد حاج قاسم و جبهه مقاومت سبب تحقیر و نمایش دروغ شکست ناپذیری آمریکایی ها و صهیونیست ها در جهان شد.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه، سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهانشان که به دست ارتش تروریستی آمریکا انجام شد، اظهار نمود: شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس فرمانده دلاور نیروهای حشدالشعبی عراق و همراهانشان به دستور ترامپ رئیس جمهور و ارتش تروریستی آمریکا یک رخداد کم نظیر در جهان از بعد سیاسی بود چون که رژیمی که ادعای پشتیبانی از حقوق بشر در جهان دارد خلاف قوانین بین الملل و قوانین حتی دولت خود، مستقیما در کشور ثالثی فرمانده ارشد ایرانی را که به دعوت رسمی نخست وزیر عراق به آنجا رفته بود، به شهادت می رساند.
رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس اضافه کرد: با اشاره به محکومیت این اقدام آمریکا، نزد افکار جهانی خاطرنشان کرد: شهادت مظلومانه سردار بزرگ اسلام و شهید ابومهدی المهندس محکومیت افکار عمومی ملت های ایران، عراق و هم یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مسلمان را به دنبال داشت.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان اهدافشان در تضعیف جبهه مقاومت را در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس دنبال می کردند.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا بیان نمود: مظلومیت شهادت این دو شهید بزرگوار و همراهانشان در این ترور، ابتدا تبدیل به یک عزای بزرگ برای ملت های ایران و عراق شد ولی باوجود خواست دشمنان برای از بین بردن تاثیرگذاری این شهیدان در صحنه مقاومت، مکتب شهید سلیمانی شکل گرفت و به الگوی مبارزه با زورگویان، سلطه طلبان و ظالمان منطقه و جهاد با رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها مبدل شد.
صفوی تحقیر آمریکایی ها و صهیونیست ها را یکی از دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی دانست و اظهار داشت: مکتب و عملکرد حاج قاسم و جبهه مقاومت سبب تحقیر آمریکایی ها و صهیونیست ها و نمایش دروغ شکست ناپذیری آنان در جهان شد. آمریکایی ها مفتضحانه از افغانستان فرار کردند و آشکارسازی حقیقت سیاست های آمریکا در سلطه بر افغانستان برای تمام مردم جهان، محصول جبهه و مکتب مقاومت بود.
وی شکست های پیاپی صهیونیست ها در جنگ های ۳۳ روزه با حزب الله لبنان و ۵۵ روزه با مجاهدین فلسطینی را نتیجه و دستاورد مکتب شهید سلیمانی دانست و افزود: آمریکایی ها می خواستند جبهه مقاومت را با این ترور ناجوانمردانه تضعیف و یا شکست دهند اما به فضل الهی و با این شهادت های مظلومانه الان قدرت آمریکایی ها و صهیونیست ها رو به افول و نزول می رود و شکل گیری جبهه مقاومت اسلامی ضد صهیونیست های اشغالگر قدس در منطقه غرب آسیا بلکه از شمال آفریقا تا غرب آسیا رو به افزایش است.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه ایران را قدرت برتر و برگ برنده در منطقه دانست و اضافه کرد: الان هم قدرت های بزرگ در موضوعات افغانستان، عراق، سوریه و یمن طرف مقابلشان ایران است و این ایران اسلامی است که قدرت اول منطقه است و در سایه مکتب سلیمانی و فداکاری های مدافعان حرم، ملت بزرگ ایران در هشت سال دفاع مقدس و مقاومت مقابل تحریم های ظالمانه آمریکا ایستاده است.
صفوی در ادامه با بر شمردن بعضی از شاخصه های مکتب شهید سلیمانی اظهار داشت: شاخصه های مکتب سلیمانی از اعتقاد به اسلام ناب و جهاد مستمر فی سبیل الله با کفار و مشرکین و ظالمین، مستکبرین آمریکایی صهیونیستی حتی دیکتاتورهای منطقه ای، جهاد مستمر با متجاوزینی که کشورهای اسلامی را تحت سلطه خود درآورده اند، برخوردارست.
وی اشاره کرد: باور، عشق و اعتقاد به خدا و توانمندی های جوانان مجاهد فی سبیل الله و پشتیبانی از مستضعفین و پشتیبانی از مسلمانان تحت ستم برای رسیدن به آزادی و استقلال و به دست گرفتن سرنوشت سیاسی کشورهای خودشان از دیگر شاخصه ها و دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی است.
دستیار و و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به غلبه جبهه خداباوران و نیروهای مردمی مقابل قدرت سیاسی و تجهیزاتی دشمنان اسلام، اظهار داشت: اتکال و اطمینان به نصرت الهی در همه شرایط سخت جنگ از مختصات مکتب شهید سلیمانی است. در جنگ غیرعادلانه به ظاهر قدرت سیاسی، تجهیزاتی و اقتصادی، دشمنان اسلام قویتر است ولی در مقابله با این جبهه، جبهه خداباوران و نیروهای مردمی قراردارند و آنکه شکست می خورد کفار و مشرکین هستند.
صفوی افزود: این را ما در پیروزی های هشت سال دفاع مقدس بر کفار بعثی عراق تجربه کرده ایم این تجربه دفاع مقدس مکتب مقاومت شد و مکتب مقاومت در لبنان حزب الله لبنان، در فلسطین اشغالی جهاد اسلامی و حماس و در یمن انصارالله یمن را شکل داد و در افغانستان هم گروههای جهادی شکل گرفت و توانستند بر ارتش سرخ شوروی سابق و آمریکای جنایتکار غلبه کنند، با اینکه سرنوشت سیاسی و اقتصادی و امنیتی ملت افغانستان هنوز مشخص نیست.
وی در ادامه دیگر مختصات مکتب شهید سلیمانی را توصیف کرد و اضافه کرد: مکتب سلیمانی یعنی شناخت راهبرد دشمنان و پیدا کردن ضعف ها و قوت های آنها و تبیین و ترسیم عملی راهبرد جبهه مقاومت در مقابله با آنان و شکست راهبرد دشمنان در هر یک از کشورهایی که آمریکایی ها و صهیونیست ها سلطه دارند خصوصا در کشورهای اسلامی منطقه همچون منطقه حساس و استراتژیک خلیج فارس می باشد.
مشاور عالی مقام معظم رهبری افزود: مکتب شهید سلیمانی چگونگی سازماندهی و تجهیز نیروهای مردمی به کمک ارتش های رسمی کشورهای مسلمان می باشد. ابتکار و خلاقیت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس بود که کنار ارتش عراق و سوریه و مواجهه با چندین هزار نیروهای داعشی که بیشتر از نیمی از سوریه را اشغال کرده بودند، بیشتر از ۲۲ تیپ حشدالشعبی و هم بیشتر از ۷۰ هزار نیروی مردمی سوریه را کنار ارتش سوریه برای مبارزه با آنان تشکیل دهند و بتوانند بعد از ۷ سال داعش را شکست دهند البته در این پیروزی ها، حضور حزب الله قهرمان و نیروهای مردمی از بعضی از کشورهای اسلامی دیگر و نیروهای زینبیون، فاطمیون و حیدریون که از سایر کشورهای اسلامی به کمک جبهه مقاومت در سوریه و عراق آمده بودند سهم مهمی داشتند.
صفوی در تبیین مختصات جغرافیایی صحنه مقاومت اسلامی اظهار داشت: هر کجا که آمریکایی ها و صهیونیست ها و حاکمان وابسته در کشورهای اسلامی از شرق اقیانوس اطلس تا غرب آسیا تا شرق آسیا و اقیانوس آرام حضور دارند، صحنه جبهه مقاومت اسلامی است و مسلمانان می توانند از مکتب سلیمانی برای رسیدن به آزادی و استقلال استفاده کنند.
وی فرماندهی در مکتب شهید سلیمانی را فرماندهی بر قلب ها دانست و بیان نمود: فرماندهی در مکتب سلیمانی فرماندهی بر قلب ها، افکار، اندیشه و عقاید و نشان دادن راهکارهای عملیاتی و هم جهاد فی سبیل الله به صورت عملیاتی در صحنه جنگ است، حاج قاسم سلیمانی هماهنگی صحنه میدان را با صحنه سیاست و دیپلماسی که دو لبه و دو بازوی پیروزی آفرین میدان است را بخوبی انجام می داد. مکتب شهید سلیمانی نه فقط نظریه پردازی بلکه در صحنه عملیات و تاکتیک های مبارزه است.
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در تشریح دیگر مختصات و دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی اظهار داشت: مبارزه نیروهای مقاومت اسلامی در عراق، حزب الله در لبنان و یمن در راه مبارزه با لشکریان ظالم از مختصات خاص مکتب سلیمانی است؛ همچنان که در سالهای دفاع مقدس فرزندان ملت عظیم القدر ایران جنگ انقلابی را طراحی کردند که با حضور نیروهای دو میلیون نفری بسیج و جهاد سازندگی و با ترکیب سپاه و بسیج و ارتش، پیروزی هایی بزرگ حاصل شد و در حال حاضر هم مکتب مقاومت نشأت گرفته از همان مکتب دفاع مقدس است.
رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس حاج قاسم را ابوالفضل انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: حاج قاسم پاک زندگی کرد و پاک به دیدار معبودش شتافت و همچنان که کربلای ایران در جهت کربلای حسینی مفهوم پیدا کرد، حاج قاسم هم ابوالفضل انقلاب اسلامی شد و همانگونه که خون شهدای دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد، خون شهدای مدافع حرم همچون حاج قاسم و ابومهدی المهندس راه قدس را انشاالله باز خواهد نمود.
صفوی اضافه کرد: باید به شاخص ها و مولفه های مکتب سلیمانی بیشتر توجه گردد و حتی سر فصل ها و شاخصه های مکتب سلیمانی تبدیل به دو واحد درسی در دانشگاه ها - به صورت داوطلبانه - مانند درس آشنایی با دفاع مقدس- برای دانشجویان سراسر کشورهای اسلامی درآید.منبع:

1400/10/13
23:20:06
5.0 / 5
874
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , ایران , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل