غلامعلی حداد عادل:

حقیقت شهید سلیمانی با به تن کردن جامه هنر ماندگار خواهد شد

حقیقت شهید سلیمانی با به تن کردن جامه هنر ماندگار خواهد شد

به گزارش سیاسی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به اینکه شخصیت سردار شهید قاسم سلیمانی آن قدر حماسی است که زبان برای توصیف او کم می آورد و شعر و موسیقی باید به کمک بیاید، اظهار داشت: حقیقت سلیمانی با به تن کردن جامه هنر ماندگار خواهد شد.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، غلامعلی حدادعادل عصر امروز یکشنبه ۱۲ دیماه در اولین شب شعر بین المللی مقاومت در تالار اندیشه حوزه هنری سخن با اشاره به اینکه حماسه کربلا یک حماسه عقلانی است، اظهار داشت: اما این حادثه بزرگ تر از آن است که فقط در ظرف استدلال بگنجد. از آغاز واقعه کربلا، شعر و موسیقی به کمک بیان این حادثه آمده است.

استاد فلسفه دانشگاه تهران با بیان این نکته که وقایع و اشخاص بزرگ، بزرگتر از آن هستند که در قالب منطق بگنجند، اضافه کرد: زبان معمولی بر پایه منطق و استدلال و عقل و خرد استوار است. اما برخی انسان های بزرگ ساحت ها و مقاماتی فراتر از استدلال دارند و ترسیم چهره و رفتار بعضی از قهرمانان در قالب بیانات منطقی دشوار است.

وی افزود: شخصیت سردار شهید قاسم سلیمانی آن قدر حماسی است که زبان برای توصیف او کم می آورد و شعر و موسیقی باید به کمک بیاید. حقیقت سلیمانی با به تن کردن جامه هنر ماندگار خواهد شد.

حداد عادل با بیان اینکه قوه تخیل و احساس درونی در شعر و موسیقی به کمک می آید، اظهار داشت: شخصیت شهید سلیمانی آن قدر حماسی است که زبان برای توصیف او کم می آورد و شعر و موسیقی باید به کمک بیاید.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی، مردمی بودن خودش را با شخصیت شهید سلیمانی به اثبات رسانده است. باید این نکته را در نظر بگیریم که او کجا به دنیا آمده و به کجا رسیده است. همینطور جامعیت اسلام را در شخصیت سلیمانی می بینیم. اسلام هم جنبه درونی و فردی و هم جنبه اجتماعی و حکومتی دارد و شهید سلیمانی هم یک فرد و یک مکتب است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حضور انبوه مردم در مراسم خاکسپاری پیکر سلیمانی چند پیام مهم داشت، تصریح کرد: مردم با حضور خودشان علاقه و اعتقاد خودشان به ارزش ها و نفرت از آمریکا را نشان دادند. جریان غربگرا پس از این جنایت در مقابل ملت ایران حرفی برای گفتن نداشت و آبرویی برایش نماند. ترامپ شخصیتی را که برای کشور امنیت فراهم می کرد و با داعش می جنگید شهید کرد.

وی ضمن اشاره به شهادت شهید سلیمانی در کنار ابومهدی المهندس عنوان کرد: خداوند بگونه ای طراحی نموده است که یک قهرمان از ایران و یک قهرمان از عراق در یک لحظه شهید شوند و در نتیجه دو ملت دست به دست هم دهند و ضدیت با آمریکا را خواهان شوند.

به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، مصطفی محدثی خراسانی، حجت الاسلام و المسلمین زکریای اخلاقی، علی محمد مودب، ناصر فیض، عباس علیجانی، مهدی جهاندار، محمود اکرامی فر و احمد شهریار از پاکستان، همچون شاعرانی بودند که در این مراسم شعرخوانی کردند.

در این آیین همینطور از پوستر کنگره بین المللی ادبیات مقاومت؛ مرد میدان رونمایی گردید.منبع:

1400/10/13
10:07:20
5.0 / 5
965
تگهای خبر: آمریكا , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل