استماع گزارش معاون وزیر راه درباره ساخت خانه های طرح نهضت ملی مسکن در کمیسیون عمران

استماع گزارش معاون وزیر راه درباره ساخت خانه های طرح نهضت ملی مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از استماع گزارش معاون شهرسازی وزیر راه در مورد ساخت خانه های طرح نهضت ملی مسکن در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


عبدالجلال ایری در گفتگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان نمود: در جلسه امروز کمیسیون طرح اصلاح قانون مهندسی و کنترل ساختمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در نهایت قرار شد جهت بررسی بیشتر این طرح به کمیته نظام های فنی، اجرایی و مهندسی کمیسیون ارسال شود و سپس باردیگر در صحن کمیسیون بررسی شود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: استماع گزارش مسؤلان جمعیت هلال احمر در مورد اقدامات آنها در منطقه زلزله زده اندیکا دستور کار بعدی جلسه امروز کمیسیون بود. بر طبق این گزارش هم اکنون روند راه اندازی و بازسازی واحدهای مسکونی در جریان می باشد. عمده مطالبات مردم در مورد افزایش مراکز خدمات رفاهی، راه اندازی مراکز بهداشتی و ترمیم و بهبود راه ها و معابر است.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: روز گذشته رئیس جمعیت هلال احمر از این منطقه بازدید کرده و در جریان وضعیت امدادرسانی به مردم قرار گرفته اما با عنایت به فرا رسیدن فصل سرما و انتشار ویروس جهش یافته کرونا، باید این مجموعه و سایر نهادهای خدمات رسان، به مبحث بهداشتی و سلامتی مردم توجه بیشتری داشته باشند. انتظار می رود هرچه سریع تر نسبت به بازسازی معابر و جاده های منتهی به این منطقه اقدام گردد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: استماع گزارش معاون شهرسازی وزارت راه در مورد عملیات ساخت خانه های طرح نهضت ملی مسکن از دیگر دستور کارهای جلسه امروز کمیسیون بود. بر طبق این گزارش حالا بیشتر از ۲ میلیون ۳۵۰ هزار خانوار در ۷۲۱ شهر مشمول این طرح ثبت نام کرده اند از طرفی متاسفانه در ۶۶۰ شهر دیگر به علت عدم تأمین زمین، هنوز امکان ثبت نام وجود ندارد.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به عرضه پیشنهاد به وزیر راه و شهرسازی در مورد ثبت نام مجردهای بالای ۲۵ سال در سامانه طرح نهضت ملی مسکن، بیان نمود: شرط تحویل واحدهای مسکونی این طرح به مجردها، تاهل بوده و در صورتیکه ازدواج نکنند، تمامی قیمت ها شامل زمین، پروانه، مالیات و غیره برای آنها به روز و به صورت کارشناسی محاسبه می گردد. به قول وی احیانا ثبت نام مجردها از اواخر دی در سامانه طرح نهضت ملی مسکن فراهم خواهد شد.
اعضای کمیسیون عمران هم هر کدام در ارتباط با میزان پیشرفت عملیات راه اندازی واحدهای طرح نهضت ملی مسکن و چالش های پیش روی این طرح، مطالبی مطرح نمودند.
منبع:

1400/10/12
22:44:45
5.0 / 5
1040
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل