سردار قاآنی:

شهید سلیمانی ارتباط خوبی بین دیپلماسی و میدان برقرار کرد

شهید سلیمانی ارتباط خوبی بین دیپلماسی و میدان برقرار کرد

به گزارش سیاسی تهران فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در مکتب شهید سلیمانی دیپلماسی و میدان باید در کنار هم باشند، اظهار داشت: شهید سلیمانی در زمینه های مختلف جلودار بود و یکی از این جلوداری ها این بود که ارتباط بین دیپلماسی و میدان داری را خوب برقرار کرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار اسماعیل قاآنی در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دفتر مطالعات وزارت امور خارجه، با تسلیت سالروز شهادت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: سال جاری این مناسبت گرانقدر و یاد دختر پیامبر اکرم (ص) مصادف با سالگرد سردار شهید سلیمانی شده است. بنده می خواهم دو نکته را در مورد شخصیت شهید سردار سلیمانی عرض کنم. فرمایشات مقام معظم رهبری درمورد شهید سلیمانی شنیدید؛ یک صداقت و دوم اخلاص. این از بیان مبارک حضرت آقا بود از منظر شخصیتی که هم انسان را می شناسد و هم قرآن را میفهمد، مکتب شهید سلیمانی را برجسته می کند. اما اگر ما بخواهیم از بیان و درک خودمان بیان نماییم، این دو واژه پرارزش متمرکز بر یک واژه یعنی ولایت مداری است و کسی که ولایت مدار باشد این دو واژه را دارد.
فرمانده نیروی نیروی قدس سپاه افزود: ما به رهبرانی که در مکتب ولایت شهید شدند، افتخار می نماییم. زمانی که زندگی آنها را بررسی می نماییم، مشاهده می نماییم که هم محور اخلاص بودند و هم مکتب انسان هایی بودند که هم ولایت مدار هستند و هم اخلاص داشته دارند. شهید سلیمانی هم عامل و هم استاد این مکتب بود. اگر ما ولایت مدار باشیم، هم دنیا را داریم و هم در آخرت سربلند هستیم.
سردار قاآنی افزود: جزو برجستگی های این شهید که اهل فهم و صاحب نظر بود، این است که نورانیت وجود خویش را ولایت مداری و حضرت آقا می دانست. اگر می خواهیم راه شهید سلیمانی را برویم باید سرباز رهبری باشیم.
فرمانده سپاه قدس خاطرنشان کرد: ایشان در زمینه های مختلف جلودار بود و یکی از این جلوداری ها این بود که ارتباط بین دیپلماسی و میدان داری را خوب برقرار کرد. به این علت که ولایت مدار بود؛ چون که حضرت آقا همیشه به این مورد سفارش می کنند که یار و کنار هم باشند.
وی با اشاره به اینکه انصافا مجموعه وزارت خارجه، همکاریهای لازم را با شهید سلیمانی داشت، اظهار داشت: ایشان با اعتقاد دینی به سیاست نگاه می کند و بازیگر سیاسی نیست و موفقیت در صحنه مقابله با دشمنان بزرگ را روزمره می دید. وقتی ما از مکتب شهید سلیمانی حرف می زنیم باید فضای دیپلماسی و سیاسی کشور این باشد که همه در کنار هم قرار بگیرند.
سردار قاآنی بیان داشت: همراهی دوستان ما در عراق، همان نگاه پرارزش حرکت از تهران و توسعه به کشورهای دیگر است.
فرمانده نیرروی قدسس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انتها خاطرنشان کرد: تهران، مرکز تقریب و قله وحدت و همگرایی برای توسعه اسلام است.


منبع:

1400/10/12
13:28:54
5.0 / 5
979
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل