رئیس ستاد كل نیروهای مسلح:

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی هستند

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی هستند

رییس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی هستند. هر چند ما تهدیدها را جدی نمی بینیم اما تهدید را 100 درصد فرض می کنیم؛ امروز آمادگی ما از هر زمان دیگر بیشتر است.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سپاه نیوز، سردارسرلشکر پاسدار «محمد باقری» رییس ستاد کل نیروهای مسلح روز جمعه در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: این رزمایش از قبل طراحی شده بود، اما تهدید های فراوان ولی تو خالی سران رژیم صهیونیستی موجب شد که این رزمایش در این زمان مقرر صورت گیرد و بحمدالله جزو موفق ترین رزمایش های موشکی جمهوری اسلامی ایران تا حالا بود.
وی اضافه کرد: در این رزمایش انواع موشک ها از مسیرهای متفاوت اما بر روی یک هدف مشخص بطور هم زمان و با دقت تمام به هدف خوردن کردند و هدف طراحی شده را در مسافت بسیار دور کاملا منهدم کردند.
سرلشکر باقری این رزمایش را تنها قسمتی از توان موشکی جمهوری اسلامی ایران توصیف و اشاره کرد: زمانی که ۱۶ موشک به یک هدف برخورد کرد بخش کوچکی از صدها موشکی است که می تواند به طور هم زمان به هر هدفی که آن کشور قصد مخاصمه و تهاجم به جمهوری اسلامی را داشته باشد به هدف خوردن کند و انهدام کامل بوجود آورد.
وی در ادامه اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران این تهدیدها را نمی پذیرد و اکنون درحال مذاکره با کشورها برای پیشبرد اهداف کشور است و اینگونه تهدیدها را تحمل نخواهد کرد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه اشاره کرد: این رزمایش در کنار رزمایش زمینی، دریایی و هوافضای سپاه درتنگه هرمز و منطقه جنوب نشانگر این است که تمامی نیرو های مسلح همچون سپاه و ارتش آماده هستند چنانچه تهدیدی مقابل کشور وجود داشته باشد بلافاصله و با دقت و قاطعیت تمام به تهدید پاسخ بدهند ودشمنان را سر جای خودشان بنشاند.
سرلشکر باقری با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک پیامبر اعظم ۱۷ سپاه اظهار داشت: این رزمایش توانست تمامی اهداف خودرا شامل اهداف عملیاتی، شلیک ها، تاکتیک ها در دریا، خشکی و آسمان را بطور کامل محقق کند.
وی با اعلان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی هستند اظهار داشت: هر چند ما تهدیدها را جدی نمی بینیم اما تهدید را ۱۰۰ درصد فرض می کنیم؛ امروز آمادگی ما از هر زمان دیگر بیشتر است.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح در آخر اظهار نمود: این رزمایش به لحاظ انبوهی تعداد شلیک، شلیک همزمان موشک های میان برد و دور برد، شلیک از مبداهای مختلف به سمت یک هدف مشخص، دقت به هدف خوردن و جمع خوردن موشک ها در یک منطقه کوچک ۱۸۰ در ۲۰۰ متری و برخورد همه آنها به اهداف نسبت به رزمایش های گذشته برتری داشت.

1400/10/03
18:45:49
5.0 / 5
1007
تگهای خبر: ارتش , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل