پس از پایان كمیسیون مشترك برجام

مورا: زمان زیادی نداریم

مورا: زمان زیادی نداریم

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: مذاکرات وین برای بازگرداندن آمریکا به برجام انحام می گیرد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در کنفرانسی خبری اظهار داشت: ایالات متحده بخش مهمی از مذاکرات وین است. مذاکرات وین برای بازگرداندن آمریکا به برجام انجام می گیرد. هیچ دیدار مستقیمی بین ایران و ایالات متحده اتفاق نخواهد افتاد.
مورا در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما کارهای زیاد و سختی پیش رو داریم. تصمیم های سیاسی سختی باید گرفته شوند. حال وقت آن رسیده که بر روی اولویت ها و آنچه که برای هر یک از هیات ها جهت تصمیم گیری مهم تر است تمرکز شود و به این شیوه پیشروی نماییم چونکه زمان زیادی در اختیار نداریم. حس فوریت در همه کارهای مان در اینجا وجود دارد. ما به زودی به کارمان ادامه می دهیم.
معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: آنچه که ما در این روزها انجام داده ایم تثبیت باردیگر وجه اشتراک برای ادامه مذاکرات بوده است. ما در این کار موفق بوده ایم. ما نباید فراموش نماییم که در حال مذاکره مجدد و بازنویسی برجام نیستیم. آنچه که در اینجا درباب آن مذاکره می نماییم گام های عملی است که ایالات متحده و ایران برای بازگشت کامل به پایبندی به برجام انجام دهند. این گام های عملی شامل رفع تحریم ها و بازگشت به تعهدات هسته ای است. ما در شرایطی هستیم که در حوزه هسته ای و تحریم ها تصمیمات سیاسی سختی باید گرفته شوند.
وی اشاره کرد: کارمان آسان نخواهد بود. کار ما پیچیده و سخت و گاهی اوقات از لحاظ سیاسی دردناک خواهد بود. ما زمان زیادی نداریم پس من بعنوان هماهنگ کننده می خواهم هیات ها اولویت های جدیدشان را تثبیت کنند و خواسته های غیرواقع گرایانه نداشته باشند.1400/09/27
11:32:44
5.0 / 5
1100
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , برجام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل