معاون رئیس جمهور:

هدف از سفرهای استانی رئیس جمهور واقعی تر شدن تصمیمات است

هدف از سفرهای استانی رئیس جمهور واقعی تر شدن تصمیمات است

لرستان معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به اثرات مثبت سفرهای استانی ریاست جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: هدف از این سفرها واقعی تر شدن تصمیمات و احساس تعهد بیشتر است.


سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی و امور مجلس رئیس جمهور، شامگاه چهارشنبه، ۲۴ آذر در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان لرستان اظهار نمود: حضور نماینده ولی فقیه در لرستان منشأ خیر و افزایش معنویت در استان با روحیه انقلابی است.
وی ضمن اشاره به سفر هیئت دولت به لرستان، اظهار داشت: به تدریج سفرهای استانی ریاست جمهوری اسلامی ایران سنجیده تر می شود چونکه پیش از آن جلسات تشکیل می شود هر چند خواسته ها و مطالبات زیاد است، اما اولویت بندی می شود.
حسینی ضمن اشاره به این که سفرهای ریاست جمهوری اسلامی ایران باعث واقعی شدن تصمیم ها و مشخص شدن کمبودها و احساس تعهد بیشتر می شود، افزود: وقتی اوج محرومیت ها و مشکلات دیده می شود نمی توان آرام و قرار داشت.
معاون پارلمانی و امور مجلس رئیس جمهور با تکیه بر این که به خاطر مشکلات معیشتی نباید فعالیتهای فرهنگی به حاشیه برود، اضافه کرد: اعضای دولت شبانه روز کار می کنند و مدیران هم باید در سطوح مختلف کار کنند و اجازه ندهند تبلیغات منفی دشمن اثر بگذارد چونکه عوامل دشمنان با شدت به دنبال ناامید کردن مردم است.
وی بر ضرورت اتحاد و انسجام مردم تصریح کرد و اظهار داشت: تلاش مسؤلان در جهت کسب رضایت الهی و رضایت مردم باشد.
حجت الاسلام شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان هم در این دیدار ضمن اشاره به این که حق حضور دائم در هیئت دولت، عضویت در کمیسیون فرهنگی دولت و حق مشاوره به تمام وزا فرصتی است که معاونان رئیس جمهور می توانند از آن استفاده کنند، اظهار نمود: مردم لرستان به سفر هیئت دولت و مصوبات آن دل بستند.
وی ضمن اشاره به این که مصوبات سفر رئیس جمهور به استان لرستان در چارچوب هیئت اندیشه ورز تجزیه و تحلیل می شود، افزود: در هیئت اندیشه ورز، سخنان وزرا در مسافرت هیئت دولت به لرستان بررسی می شود.
شاهرخی بر ضرورت توجه به ملحقات مصوبات سفر رئیس جمهور به استان لرستان تصریح کرد وگفت: وزرا در صحبت های خود از ایجاد ۶۰ هزار شغل در استان خبر دادند کمااینکه شغل باید پایدار و دارای بیمه باشد تا به دنبال آن خانواده تشکیل و صدمه های اجتماعی را از بین برود.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان ضمن اشاره به پایین بودن ضریب زمینهای آبی استان لرستان، اظهار نمود: سالانه ۳ میلیون تن محصولات دامی، باغی و لبنی داریم که اگر زمینهای کشاورزی مکانیزه و آبی شود بدون شک حجم برداشت افزایش و اگر صنابع تبدیلی ایجاد شود ضریب درآمدی بیشتر می شود.
وی ضمن اشاره به این که وقتی فرهنگ در کنار مسائل اقتصادی نباشد اکثریت در تنگنا و اقلیت در رفاه هستند، تصریح کرد: با تاکید رئیس جمهور لرستان در محور اشتغال بشکلی ویژه دیده شود کمااینکه استان لرستان هم به فهرست چهار استانی که در بحث حق آبه جلسه خواهند داشت، اضافه می شود.
شاهرخی با تکیه بر این که لرستان مردمانی دلاور و نجیب دارد که علاوه بر رشادت در دفاع مقدس از حریم اهل بیت(ع) دفاع می کنند، افزود: جواب این نجابت با اجرایی کردن مصوبات سفر و ملحقات آن داده شود.
منبع:

1400/09/25
11:14:06
5.0 / 5
975
تگهای خبر: ایران , دولت , سفر , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل