سردار جلالی:

خلاء مرکز نظام ایمنی شیمیایی به جد احساس می شود

خلاء مرکز نظام ایمنی شیمیایی به جد احساس می شود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر لزوم بازبینی در اعمال نقش حاکمیتی پدافند غیرعامل در صنعت نفت، اظهار داشت: خلاء مرکز نظام ایمنی شیمیایی بطور جدی محسوس است.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پدافند غیرعامل، سردار غلامرضا جلالی در دیدار جواد اوجی وزیر نفت با تبیین ظهور مخاطرات و تهدیدات نوین خصوصاً در صنعت، نفت، گاز و انرژی به تشریح لطمه پذیری و مخاطرات این صنعت پرداخت.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور همین طور با اشاره به لزوم توجه به اقدامات پیشگیرانه شیمیایی و وجود تعدادی از کاستی ها دراین زمینه، اضافه کرد: با راه اندازی یک مرکز ایمنی شیمیایی واحد در صنعت نفت می توان ضوابط و پروتکل ها در موضوع شیمیایی صنعت نفت را تدوین و اجرائی کرد.
رعایت الزامات پدافند غیرعامل در لایه فنی و مهندسی
جلالی با اشاره به طرح های توسعه ای در صنعت نفت خواهان رعایت الزامات پدافند غیرعامل در لایه فنی- مهندسی جهت دستیابی به مصون سازی و کاهش لطمه پذیری ها در ذات طراحی ها شد.
ضرورت بازبینی در اعمال نقش حاکمیتی پدافند غیرعامل
جلالی همین طور با اعلان اینکه در بعضی زیرساخت های واگذار شده به بخش خصوصی و یا درحال ساخت توسط بخش خصوصی نسبت به رعایت الزامات پدافند غیرعامل کم توجهی شده و این امر زمینه افزایش لطمه پذیری برای این بخش از زیرساخت های حیاتی کشور را فراهم می آورد، خواهان تدوین و تصویب قوانین و مقررات لازم جهت تعیین نقش حاکمیتی برای رعایت الزامات پدافند غیرعامل در بخش خصوصی شد.
انتصاب فرماندهان ارشد پدافند غیرعامل در مناطق تجمیعی صنعت نفت
جلالی در این دیدار با تبیین نقش و اهمیت پدافند غیرعامل در صنعت نفت باتوجه به نوع کارکرد و فرآیندهای آن به سازماندهی و تقویت ساختار پدافند غیرعامل صنعت نفت جهت دستیابی به مصون سازی و کاهش لطمه پذیری ها تاکید و خواهان انتصاب فرماندهان ارشد پدافند غیرعامل در مناطق تجمیعی صنعت نفت با هدف اتخاذ سیاست های واحد در این مساله پدافند غیرعامل شد.
اهمیت پدافند غیرعامل در صنعت نفت
در ادامه جلسه جواد اوجی وزیر نفت با قدردانی از اقدامات و همراهی های سازمان پدافند غیرعامل کشور، بر اهمیت پدافند غیرعامل در صنعت نفت اصرار کرد و خواهان همکاری و کمک این سازمان در بخش های مختلف صنعت نفت شد.
وی همین طور بر ضرورت تصویب قوانین بمنظور اعمال نقش حاکمیتی برای شرکت های واگذار شده به بخش خصوصی جهت رعایت الزامات پدافند غیرعامل تاکید نمود.
وزیر نفت همین طور پشتیبانی از سرمایه گذاری در صنعت نفت بوسیله نوسازی و بازسازی تجهیزات، حفظ نگه داشت تولید و افزایش تولید در جهت پایداری و ادامه خدمات رسانی را ضروری دانست.
اهمیت تامین سوخت نیروگاه های تولید برق و درخواست کمک در جهت رفع چالش های آن نیز از دیگر مواردی بود که اوجی بر لزوم همکاری سازمان پدافند غیرعامل دراین زمینه اصرار کرد.
وی همین طور خواهان کمک سازمان پدافند غیرعامل در حوزه سازماندهی ساختار پدافند غیرعامل در صنعت نفت شد و بر انتصاب فرماندهان ارشد پدافند غیرعامل در مناطق تجمیعی صنعت نفت اصرار کرد.

1400/09/24
13:11:40
5.0 / 5
1070
تگهای خبر: تولید , خدمات , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل