دولت نهضت مقابله اتلاف منابع در کشور راه اندازی کند

دولت نهضت مقابله اتلاف منابع در کشور راه اندازی کند

فرمانده نیروی هوافضای سپاه، بهترین راه مدیریت حال حاضر کشور را جلوگیری از اتلاف منابع دانست و اظهار داشت: موثرترین کاری که دولت در برهه فعلی می تواند انجام دهد «راه اندازی نهضت مقابله با اتلاف منابع» است که 40 تا 50 درصد منابع را ظرف چند سال  بازمی گرداند.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده در جمع فرماندهان، مدیران، اساتید و دانشجویان دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اعلان اینکه خیلی از مناسبت های تقویمی قبل و پس از انقلاب، ریشه در جنایت های استکبار جهانی خصوصاً آمریکا دارد، اظهار داشت: با نگاهی به وقایع قبل انقلاب چون کودتای ۲۸ مرداد و ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ متوجه می شوید که دشمنی آمریکایی ها به دوران پس از انقلاب مربوط نمی گردد، بلکه موضع آنها پیش از انقلاب هم با ما خصمانه بود.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه از منطقه غرب آسیا بعنوان قلب جهان نام برد و اضافه کرد: ذخایر و ثروت های مادی بسیار و نخبگان علمی برجسته در این منطقه بوده و بدین جهت دشمنان طماع می خواهند در این منطقه، سلطه داشته باشند.
سردار حاجی زاده با اعلان اینکه آمریکایی ها در گذشته با به راه انداختن جنگ، درپی برده داری بودند، اظهار داشت: امروز برده داری و جنگ آنها نوین شده و به انسان ها اجازه می دهند در راه ریل گذاری اهداف و خواسته های استعماری آنان حرکت کنند.
وی اضافه کرد: این جنگ در غالب جنگ فرقه ای از داخل کشورهای منطقه خاور میانه و قسمتی از قاره آفریقا به راه افتاده و با طراحی اینگونه جنگ ها توسط اندیشکده های غربی و سازمان های جاسوسی انگلیس، آمریکا، اسراییل و فرانسه و تشکیل گروههای تکفیری مثل داعش، جنگ را با هزینه برخی کشورهای منطقه اداره می کنند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه اشاره کرد: غربی ها به این نتیجه رسیده اند که در زمینه نظامی و امنیتی نمی توانند هیچ غلطی بکنند و روش های ضربه زدنشان نیز متفاوت با گذشته است. آنها به دنبال القای این تفکر هستند که حاکمیت دینی، نمی تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد و کشور را اداره کند. پس به دنبال تفرقه افکنی در جامعه و ناامید سازی و جذب نخبگان هستند تا طرح های خودرا پیاده سازی کنند.
راه اندازی نهضت مقابله با اتلاف منابع
سردار حاجی زاده، بهترین راه مدیریت حال حاضر در کشور را جلوگیری از قاچاق کالا و اتلاف منابع کشور دانست و اشاره کرد: به نظر من موثرترین کاری که دولت در برهه فعلی می تواند انجام دهد «راه اندازی نهضت مقابله با اتلاف منابع» است و با تشکیل کارگروه های تحقیقاتی زبده، ۴۰ تا ۵۰ درصد منابع، ظرف چند سال برمی گردد تا مورد استفاده بهینه قرار گیرد.
سردار حاجی زاده اشاره کرد: ایران اسلامی با زیرساخت های عظیمی که دارد می تواند ثروتمندترین کشور جهان شود؛ با الگوسازی مناسب و به فرموده مقام معظم رهبری ارائه روش های میان بر، می توانیم به همه ثابت نماییم که مدیریت دینی و انقلابی نه فقط پاسخگوی نیاز مردم است، بلکه می تواند بعنوان نمونه ای مناسب برای دیگر کشورها باشد. کما این که پیشرفت های ما در بعضی حوزه ها، مثل موضوع موشکی و ساخت پهپاد، مرهون همین روش است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه حل مشکلات کشور را با ابتکار عمل به همراه راهبردهای هدف محور دانست و اظهار داشت: ما به فنآوری های خوبی رسیده ایم و تشکل های دانشجویی باید هر کدام یک موضوعی را دنبال کنند و کمک فکری مناسبی به مسئولین کشور کنند.
هوافضا نماد قدرت و افتخار جمهوری اسلامی است
سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) نیز در این مراسم مجموعه هوافضا را نماد قدرت و افتخار جمهوری اسلامی دانست و اشاره کرد: علاوه بر مجاهدت ها و رشادت های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و رزمندگان جبهه مقاومت، پشتیبانی ها و حمایت های فناورانه مجموعه هوافضا در پیشبرد اهداف جبهه مقاومت، برکسی پوشیده نیست و قدرت بازدارندگی امروز ایران اسلامی سبب شده که دشمنان ما جرات تعرض به کشورمان را نداشته باشند.
وی با اعلان اینکه در طول بیش از ۴ دهه عمر انقلاب، به هرجا که می نگریم، نقش دانشگاهها، در پیشبرد اهداف و اقتدار کشور، در زمینه علم و فن آوری را می بینیم، اضافه کرد: دانشگاهها، حوزه های علمیه، مراکز تحقیقاتی، اساتید و دانشجویان باید نقش خودرا در تمدن سازی، مشخص کرده و کار تحقیقاتی مفصلی را انجام دهند. البته در این خصوص دانشگاه جامع، به فضل الهی، کار تحقیقاتی را انجام داده و بُرش برنامه ی پنج ساله این را هم در مرحله اول اجرائی کردیم که بحمدلله دستاوردهای خوبی هم به همراه داشته و گزارش آن توسط فرمانده کل سپاه محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) رسیده است.


1400/09/22
12:18:31
5.0 / 5
828
تگهای خبر: آمریكا , ایران , تمدن , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل