سردار سلامی:

کسی در راه پیشرفت به ما کمکی نکرد

کسی در راه پیشرفت به ما کمکی نکرد

به گزارش سیاسی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: امروز در شرایط تحریم، ماهواره و ماهواره بر می سازیم که بیشتر از ۶۴ هزار قطعه دارد این نشان داده است که رشد علمی بسیار بالایی داشته ایم و در این راه کسی به ما کمکی نکرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت مقام پرستار در مرکز همایش های صدرا دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار اظهار داشت: آنچه به نقل از پیامبر اکرم (ص) درباره صبر، اخلاق نیک و شرح صدر آمده است در حضرت زینب سلام الله علیها وجود دارد و نامگذاری این روز بزرگ به نام پرستار، روزی افتخار انگیز برای همه پرستاران است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: چطور می توان پرستاران را توصیف کرد که با خطر انداختن جان خود برای نجات دیگران، شبانه روز درگیر بیماری مرموز کرونا هستند و چطور می توان زیباترین و احساس برانگیزترین تجلی عاطفه و محبت و مهربانی در وجود یک انسان را با کلمات بیان کرد.
سردار سلامی افزود: کسی که یک انسان را به حیات برگرداند و نور امید را در چشمان یک بیمار روشن کند به واقع تمام بشریت را نجات داده است.
وی اظهار داشت: ظرف دو سال قبل هویت و شخصیت پرستاران و پزشکان، شکوه خاصی پیدا کرده است و شهدای سلامت نشانه تلاش و فداکاری پرستاران است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ما در دفاع مقدس سبقت گرفتن برای شهادت را دیده ایم. پرستاران و پزشکان همواره از نزدیک در میدان خطر حضور دارند تا بیماران نجات پیدا کنند که این عظمت را با کلمات نمی گردد بیان کرد.
سردار سلامی افزود: محبت و توجه پزشک و پرستار نقش اساسی در درمان بیمار دارد. سهم پرستار و پزشکان در سلامت بیماران بیشتر از دارو است چون که درمان فقط دارو نیست.
وی، صبر و ایستادگی پرستاران را اعجازآمیز دانست و اضافه کرد: امیدواریم با حل مشکلات پرستاران گوشه ای از خدمات شما را جبران نماییم، باآنکه که می دانیم بدون چشمداشت خدمت می کنید.
فرمانده کل سپاه در ادامه با تبریک روز دانشجو، اظهار داشت: بزرگی یک کشور به وسعت جغرافیایی، قدرت دفاعی و اقتصادی آن نیست، بزرگی کشورها به وسعت ذهن و دانش افراد مردم آن کشور است.
سردار سلامی تصریح کرد: بزرگی یک ملت در بزرگی و عظمت ذهن و قلب و روح آنهاست و قدرت عاریه ای یک ملت را بزرگ نمی کند، ما درحال پیشرفت هستیم و رشد کرده ایم.
وی اضافه کرد: در این سال ها شتاب علمی کشور را دیده ایم و این تفاوت را حس کرده ایم و با قدرت می گویم ما بسیار رشد کرده ایم. پیش از انقلاب درباره ماهواره ها همه چیز را می خواندیم اما این که یک روز بتوانیم آنرا بسازیم برای ما متصور نبود اما امروز در شرایط تحریم، ماهواره و ماهواره بر می سازیم که بیشتر از ۶۴ هزار قطعه دارد و این ماهواره را با ماهواره بر در مدار قرار می دهد. این نشان داده است که رشد علمی بسیار بالایی داشته ایم.
سردار سلامی افزود: نمونه های از این دست مانند پرنده های بدون سرنشین است که آنها را در انواع مختلف تولید و به پرواز در آورده ایم. این پرنده ها در هر جایی می توانند بنشینند و یا عملیات انجام دهند و یا ساخت واکسن، در حالیکه تحریم هستیم. هیچ کسی در این راه به ما کمک نکرده است ما با تلاش خود به این جایگاه رفیع رسیده ایم.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: پیشرفت های علمی کشور در حوزه های مختلف نشان دهنده جهاد علمی دانشجویان و دانشمندان ماست که از همه آنها تشکر می کنم.



منبع:

1400/09/18
12:00:48
5.0 / 5
1052
تگهای خبر: تولید , خدمات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل