نماینده سابق مجلس :

جو سالمی در کشور برای تیم مذاکره کننده شکل گرفته است

جو سالمی در کشور برای تیم مذاکره کننده شکل گرفته است

یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جو سالمی برای تیم مذاکره کننده کشورمان در وین در داخل کشور برقرار شد.


عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با ایسنا، درباره نوع واکنش ها در داخل کشور نسبت به مذاکرات وین اظهار نمود: یک عده در داخل کشور موافق برجام بودند و خواسته آنها احیای برجام بود که مخالفتی هم با دور جدید مذاکرات نداشتند. عده ای همه که در گذشته مخالف بودند الان مخالفتی نکردند و در حقیقت جو مخالف آنچنانی نداشتیم.
وی افزود: اگر مخالفتی هم بود از جانب بعضی طرفداران برجام بود که به مخالفان برجام می گفتند، چرا شما در گذشته با برجام مخالفت کردید و الان موافق هستید. شعارهایی هم که در گذشته درباره مخالفت با مذاکره داده می شد، دیگر تکرار نشد. در مجموع جو بدی برای تیم مذاکره کننده وجود نداشت و تیم مذاکره کننده ایران تضعیف نشدند.
یوسفیان ملا درباره روند مذاکرات هم اشاره کرد: آمریکا با ادامه غنی سازی 60 درصدی مخالف است و می خواهد تمام مراکز هسته ای ما تحت نظارت باشد و هر زمان به آنها دسترسی داشته باشد و از این موضع خود کوتاه نمی آید. در مقابل خواسته ما هم رفع تحریم ها است. رفع تحریم های کاخ سفید می تواند فوری صورت گیرد. تحریم های کنگره هم یکی، دو ماهه می توانند برداشته شوند. اتحادیه اروپا هم می تواند به آسانی تحریم ها را بردارد. فقط رفع تحریم هایی که به تصویب سازمان ملل رسیده است، زمان بر است. برخی تحریم ها مقابل کشورمان در سازمان ملل تصویب شده است هرچند تحریم های اخیر مربوط به کاخ سفید بوده است.
این نماینده ادوار مجلس با اشاره به این که موضوع آزادسازی اموال ایران اهمیت زیادی دارد، اشاره کرد: در دوران اوباما به ما پول نقد دادند. الان هم باید به این نکته توجه گردد که آیا مقرر است به ایران پول نقد داده شود یا آزاد کردن اموال را منوط به تصویب FATF در ایران کنند. البته همان زمان هم که به ما پول نقد دادند، برخی شرکت های اروپایی با ما داد و ستد نکردند. این مسائل باید در این مذاکرات حل و فصل شود.
او در آخر اظهار داشت: دیگر کلمه تعلیق نباید در برجام بیاید و این کلمه باید حذف شود تا دیگر بهانه ای برای بازگشت تحریم ها وجود نداشته باشد.1400/09/17
10:14:09
5.0 / 5
1029
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , برجام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل