فرمانده نیروی قدس سپاه:

آمریکایی ها منطقه را ترک کنند

آمریکایی ها منطقه را ترک کنند

ایرنا- فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: به آمریکایی ها همانگونه که قبلا گفته ایم باردیگر می گوییم که تا فرصت دارید از جغرافیای اطراف ما با همین ذلتی که در آن هستید بیرون بروید وگرنه بدتر از افغانستان اخراج می شوید و مجبور به فرار خواهید شد.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سردار اسماعیل قاآنی، پنجشنبه در آیین گرامیداشت سرلشکر شهید رسول استوار محمودآبادی در شیراز اضافه کرد: این راه محتوم شماست، بدانید که دورانی که هرکاری می خواستید انجام می دادید گذشته، دوره بزن در رو گذشته و اگر زدید باید بایستید و پاسخ آن را به شدیدترین شکل ممکن دریافت کنید.
وی افزود: آمریکایی ها ۲۰ سال در افغانستان جنگیدید، به کجا رسیدند؟ آمریکایی ها جنایتکار، مکار و حیله گر هستند، در شکستی که سال قبل در افغانستان خوردند آنقدر مسائل حاشیه ای و فرعی پیش کشیدند تا دنیا متوجه نشود که چه افتضاحی به بار آوردند، شکست در افغانستان بالاترین شکست در قرن اخیر برای آمریکایی ها بود.
او اضافه کرد: آمریکایی ها از این جنگ ها سود می برند، آنها کاسبی جنگ می کنند، هنوز از کویت و عراق بابت دفاعی که از کویت در مقابل حمله عراق (سال ۱۹۹۰) کردند که شاید یک ماه هم طول نکشید پول می گیرند، اما در افغانستان و عراق دوره جدید، خودشان آمدند و گفتند که جهان تک قطبی است و کسی کاری نمی تواند بکند و هر کاری بخواهیم انجام می دهیم، غافل از این که آن دوران گذشته است.

این آیین در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز و با حضور مسئولان استانی همچون نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، استاندار و فرمانده سپاه فجر استان انجام شد.
سردار قاآنی گفت: آمریکایی ها امروز پس از ۲۰ سال جنگیدن درافغانستان، تازه به پشت میز مذاکره رسیدند و در مذاکره هم جنایت و خیانت کردند و این مسائل را برای مردم افغانستان به وجود آوردند اما مردم افغانستان بطور قطع این دوره را هم با عزت پشت سر خواهند گذاشت.
وی بیان کرد: آمریکایی ها ۲۰ سال در افغانستان حکومت درست کردند، حکومتی که نتوانست ۲۰ روز مقاومت کند و آدمهای خودشان را هم نتوانستند از فرودگاه کابل خارج کنند، در صورتیکه دیدیم در جبهه مقاومت در سوریه و عراق بچه هایی که در مکتب انقلاب اسلامی درس آموخته اند چگونه از آب و خاکشان دفاع کردند.
شهدای ما، معلم مکتب عزت و سربلندی در سراسر دنیا هستند
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهدا را معلم و استاد مکتب عزت و سربلندی در سراسر دنیا دانست و اظهار داشت: این شهدا علاوه بر این که در میدان نبرد می جنگیدند، درس عزت و سربلندی هم می دادند.
وی افزود: مکتبی که شهدای والامقام استاد و معلم آن بودند، همچنان در سراسر عالم دانشجو می پذیرد.
سردار قاآنی گفت: همین عزت اسلامی و احساس وظیفه دینی بود شهدا را از خانه بیرون کشاند و به هزاران کیلومتر آنطرف تر برای مساعدت با برادران دینی برد و این یک جنگ بسیار عزت مدارانه و با نشاط است.
او بیان کرد: همه از سرزمین و خاک خودشان دفاع می کنند اما گام بلندتر این است که در ورای مرزها از مظلومانی که به آنها تعرض شده دفاع کنی و امروز حرکت انقلاب اسلامی به اینجا رسیده و پیام شهدای ما در عمل در این نقطه قرار گرفته است.
شهید استوار هر کجا که کاری بر زمین بود، می پذیرفت
فرمانده نیروی قدس سپاه در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید استوار محمودآبادی و سایر شهدای مدافع حرم و انقلاب اضافه کرد: این شهید بزرگوار هر کجا که کاری بر زمین بود می پذیرفت، از فرماندهی قرارگاه در دوران جبهه و جنگ گرفته تا فرماندهی فاطمیون که بی ادعا می پذیرفت و کار جنگ و مقاومت را جلو می برد.
ادامه داد: این یک حرف شعاری نیست، ملت مظلوم و مقاوم فلسطین بیش از ۷۰ سال است از خانه خود بیرون رانده شده اند اما آنها از زمانی که رفاقت خودرا با انقلاب اسلامی زیاد کردند روز به روز عزیز شدند.
سردار قاآنی بیان کرد: در عملیاتی که تابستان گذشته تحت عنوان عملیات سیف القدس در فلسطین اشغالی انجام شد، افزون بر سه هزار موشک از درون یک قطعه زمین محدود به سمت مواضع صهیونست ها که همه امکانات دنیا را در اختیار دارند شلیک و تمام این موشک ها هم در این جغرافیایی که بیش از ۱۰ سال محاصره بوده، تولید شده است.
وی اظهار داشت: در جنگ ۳۳ روزه (سال ۲۰۰۶ میلادی) که حزب الله به صهیونیست ها می جنگید در یک نشست بین المللی، یک نفر از جانب صهیونیست ها مامور شد که پیامی را به وزیر خارجه ما برساند و آن پیام این بود که اگر یک موشک به تل آویو بخورد ما تهران را می زنیم و دیدیم که در عملیات سیف القدس بیش از ۱۰۰ موشک در تل آویو به زمین خورد اما همه ظرفیت رژیم صهیونیستی جرات این که یک تهدید کند نداشت.
او اضافه کرد: چنین ظرفیتی را همین شهدا به وجود آورده اند و در صورتیکه در غزه یک ایرانی هم حضور نداشت اما فرهنگ شهدا اینطور با بچه ها همراه بود و این ظرفیت فرهنگ ایثار و شهادت است و شهید سلیمانی جلودار این مسیر بود.
قاآنی افزود: وقتی از مکتب شهید سلیمانی سخن گفته می شود یعنی تربیت دانشگاهی که تولید همچین انسانی می کند و شهدایی مانند شهید استوار استاد این دانشگاه بودند و امروز در کشور فرماندهان و بزرگانی داریم که در این مکتب تلاش می کنند و این مسیر را با عزت جلو می برند.
وی اظهار داشت: در یمن قهرمان هم وقتی که بچه های مقاومت یمن با رژیم سعودی وارد جنگ شدند کمترین سلاح ها را در اختیار داشتند اما در مقابل، همه مرتجعین عرب و حتی رژیم صهیونیستی که کمک هوایی می کرد به جلوداری رژیم فاسد سعودی جمع شدند که اینها را به زمین بزنند و همه ثروت و امکانات خودرا میدان آورده و مصرف کردند به نحوی که امروز به کسری بودجه رسیده اند اما به هیچ کجا نرسیدند.
فرمانده نیروی قدس سپاه اضافه کرد: در این هفت سال، نیروهای مقاومت یمن هم کشور خودرا به بهترین شکل ممکن اداره کرده و هم جنگیده اند.
سردار قاآنی گفت: امروز بچه های یمنی خودشان موشک با برد بیش از هزار کیلومتر و هواپیمای بدون سرنشین با برد بالای ۲ هزار کیلومتر می سازند، اینها فرزندان فرهنگ مقاومت هستند که با شهدای ما رفیق شده اند.
وی اظهار داشت: بطور قطع هرکس می خواهد عزیز شود و زندگی و مرگ عزتمندانه داشته باشد باید این راه را ادامه دهد.
سردار استوار محمودآبادی کیست؟
سردار عبدالرسول استوار محمودآبادی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و هم رزم شهید سردار سلیمانی در دفاع از حریم دوده (ع)، پانزدهم آذرماه ۱۳۹۹ بعد از ۴۰ سال پاسداری و تحمل درد عوارض شیمیایی به درجه شهادت رسید.
این شهید سرافراز متولد شهرستان کوار و بزرگ شده در شیراز، از شاگردان و نزدیکان شهید محراب آیت الله دستغیب و از جوانان انقلابی شیراز بود که در دفاع از حریم دوده (ع) در مقابل گروههای تکفیری، دوشادوش سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج حسین همدانی در سوریه و عراق مجاهدت کرد.
سردار شهید عبدالرسول استوار محمودآبادیسردار استوار محمودآبادی از شروع جوانی و با شروع دفاع مقدس عازم جبهه های غرب و جنوب شد و در لشکر ۱۹ فجر و تیپ مستقل ۳۵ امام حسن (ع) بعنوان فرمانده گردان، مسئول اطلاعات و عملیات لشکر، فرمانده تیپ مستقل به دفاع از کشور پرداخت و بارها مجروح و مصدوم شیمیایی شد.
وی بعد از دفاع مقدس، در عرصه های مختلف همچون فرماندهی دانشکده علوم و فنون، مسئول آموزش و اطلاعات نیروی زمینی سپاه، موسس نیروی ویژه صابرین سپاه، فرمانده قرارگاه مدینه منوره در جنوب کشور، فرماندهی قرارگاه حمزه سیدالشهدا در شمال غرب کشور، به دفاع از امنیت کشور پرداخت.
سردار استوار محمودآبادی در عرصه فرهنگی کشور مسئولیت مدارس سپاه را بر عهده گرفت و مسئول پیاده سازی الگوی طرح تحول و سند چشم انداز نظام آموزشی مدارس کشور شد.
او در آخرین ماموریت خود در کشور عراق، به ویروس کرونا مبتلا شد و به سبب وخیم شدن صدمات ریه و سابقه شیمیایی بودنش، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پیکر پاک این شهید والامقام دوشنبه ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹ بعد از اقامه نماز در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، بر دستان مردم شیراز سومین حرم دوده (ع) و همرزمانش تشییع و در گلزار شهدای دارالرحمه این شهر آرام گرفت.


1400/09/13
16:23:27
5.0 / 5
1111
تگهای خبر: آمریكا , آموزش , ایران , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل